Regulamin biblioteki szkolnej

W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele  i pracownicy szkoły.
  2. Każdy czytelnik powinien zaznajomić się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.
  3. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
  4. Dokonując wypożyczenia i zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię i klasę.
  5. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek na okres jednego miesiąca, w tym 2 lektury. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad maja prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
  6. Okres wypożyczenia książki może zostać przedłużonym przez nauczyciela bibliotekarza na prośbę czytelnika, jeżeli nie ma na tę książkę zapotrzebowania.
  7. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
  8. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną uzgodnioną z bibliotekarzem.
  9. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.

.