Procedury obowiązujące w bibliotece szkolnej

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę  podczas wykonywania obowiązków w bibliotece

2. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki zgodnie z harmonogramem godzin zamieszczonym na drzwiach biblioteki

3. Uczeń przed biblioteką dezynfekuje ręce

4. W widocznym miejscu  biblioteki umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie osób mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej. Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 1 osoby, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego bezpiecznej odległości (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).

5. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę). 5.Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, blaty.

6. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne, również czasopisma.

7. Książki, czasopisma i materiały biblioteczne podaje nauczyciel bibliotekarz.

8. Oddane książki, czasopisma i materiały bibioteczne nauczycie bibliotekarz do kartonu  na wydzielone półki. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 5 dni. Po tym okresie włączyć do użytkowania.